Ráðherra Varank, BozankayaPrófar vistvæna rútu

hefur prófað umhverfisvæna strætó sem framleitt er af Varank Bozankayan
hefur prófað umhverfisvæna strætó sem framleitt er af Varank Bozankayan

Iðnaðar- og tækniráðherra Mustafa Varank, Bozankaya AŞ tarafından üretilen Sileo (Sessiz) S10 model otobüsün direksiyonuna geçti. Hem yerli hem elektrikli olmasıyla dikkat çeken çevre dostu otobüsün kaptan koltuğuna oturan Bakan Varank, üretici firmayla ilgili olarak, “Ar-Ge sayesinde ürünlerini geliştirip katma değerli hale getirerek hem Türkiye’de hem de yurt dışında satıyorlar. Eğer Ar-Ge’ye yatırım yaparsanız katma değerli ürünler üretebiliyorsunuz, Bozankaya da bunların en güzel örneklerinden bir tanesi.”” dedi.

Heimsækja framleiðslustöðvarinnar

Varank, elektrikli ticari araçlar ve raylı sistemler üretimine yönelik faaliyet gösteren Bozankaya AŞ’nin Ankara Sanayi Odası 1. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki merkezini ziyaret etti. Varank’a, ziyaretinde Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede ile AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş eşlik etti.

Prófun

Ürettiği yeni nesil toplu ulaşım araçlarıyla dünya çapında adını duyurmaya başlayan Bozankaya AŞ hakkında bilgi alan Varank, şirket tarafından üretilen elektrikli otobüs Sileo S10 ile test sürüşü gerçekleştirdi.

ÚTFLUTNING

Varank, fabrikadaki incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, Bozankaya AŞ’nin Türkiye’nin gurur duyduğu firmalardan biri olduğunu söyledi. Şirketin TÜBİTAK ile Ar-Ge projeleri yaptığına dikkati çeken Varank, firmanın ürettiği otobüs ve metro setlerinin çoğunu ihraç ettiğini dile getirdi.

R & D Hápunktur

Firmanın başarısındaki en önemli faktörlerden birinin Ar-Ge olduğunu vurgulayan Varank, şöyle devam etti: “Ar-Ge sayesinde ürünlerini geliştirip katma değerli hale getirerek hem Türkiye’de hem de yurt dışında satıyorlar. Bu otobüsler yüzde 70’e varan oranda yerli. Sadece pillerin hücrelerini alıyorlar, pil yönetimi sistemlerini ve diğer unsurları tamamen yerli üretiyorlar. Eğer Ar-Ge’ye yatırım yaparsanız katma değerli ürünler üretebiliyorsunuz, Bozankaya da bunların en güzel örneklerinden bir tanesi.”

Gleymdir nemendur

Varank, geçen hafta sonu Burdur’da temaslarda bulunmuştu. Bu ziyaret sırasında okullarına ulaşımda zorluk çeken Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencileri Varank’tan yardım istemişti. Bu talebi unutmayan Varank, Bozankaya AŞ yöneticilerinden elektrikli otobüs talebinde bulundu.

PERCENT 100 ELECTRIC

Bozankaya AŞ tarafından tasarlanan ve üretilen çevre dostu, sessiz, verimli ve sıfır emisyon özellikleriyle ön plana çıkan yeni nesil Sileo elektrikli otobüsler, yüzde 100 elektrikli 10, 12, 18 ve 25 metre uzunluğunda modellere sahip.

4 HOUR CHARGING 300 KM

Þessar rútur geta ferðast allt að 4 kílómetra á einum hleðslu af 300, með endurnýjun orku (endurunnið), hægt er að breyta bremsumorku í raforku og hleðdu rafhlöðu ökutækisins í gangi. 0,8 kilowatt-klukkustundir af orkunotkun á hverri strætó strætó, samanborið við díselbifreiðar 80 veitir hagkvæmari flutninga. Farþegaflutningur ökutækisins sem um ræðir má auka úr 75 til 232 manna eftir mismunandi lengd.

TARGET SOUTH AMERICA

Bozankaya AŞ, elektrikli otobüsleriyle bugüne kadar Türkiye’de yapılmış 8 elektrikli otobüs ihalesini kazandı. Almanya ve Lüksemburg’a ihraç edilen otobüslerin Avrupa’daki diğer ülkelere ve Güney Amerika’ya satışı hedefleniyor.

ALLT TILBOÐ

Á síðasta 5 ári fyrirtækisins var 29 milljón TL R & D fjárfesting gerð fyrir 156 mismunandi verkefni, allt markaðssett. Stofnað í Ankara, 100 hefur farið yfir 50 milljón evra í járnbrautakerfi framleiðslustöðvarinnar, sem fer yfir eitt þúsund fermetrar.

MODERN TROLEYBUS

Ar-Ge alanındaki üstünlüğü Bozankaya AŞ’ye her biri ilk yerli tasarım ve üretim olan yüzde 100 elektrikli otobüsün yanı sıra yüzde 100 alçak tabanlı tramvay ve “Trambus” olarak adlandırılan modern troleybüs sistemi gibi yolcu ve çevre dostu, sıfır emisyonlu ürünleri yüzde 60’ları aşan yerlilik oranıyla yurt içi ve yurt dışına satma başarısı sağladı.

BANGKOK VILKAST AÐILA

Bozankaya, bu yılın haziran ayında Türkiye’nin ilk metro ihracatını da gerçekleştirdi. Şirket tarafından üretilen metro trenleri Tayland’ın başkenti Bangkok’a ihraç edildi. Araçlar yakın zamanda Bangkok trafiğini rahatlatmak üzere hizmete girecek. Şirketin Siemens Mobility ile kurduğu konsorsiyumla yüklenici olduğu Bangkok Metro Projesi’ndeki 22 tren, Ankara’daki Bozankaya fabrikasında üretiliyor.

Þessi myndasýning krefst JavaScript.

Núverandi járnbrautartilboð

Mon 09

Umferð Persaflóa

Svið 9 @ 08: 00 - Svið 11 @ 17: 00

Járnbrautarleit

Vertu fyrstur til að tjá sig

athugasemdir